test

Łomża
Parafia św. Brunona


Gdzie miłość wzajemna i dobroć,
tam znajdziesz Boga żywego.

Ogłoszenia Parafialne Parafii św. Brunona w Łomży

Pierwsza Niedziela Adwentu -     3 grudnia 2023

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła".

2. Jednocześnie weszliśmy okres Adwentu, który jest oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela.

3. O godz. 7.00 w dni powszednie Adwentu sprawowana będzie Msza Święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w roratach. Zabierzmy ze sobą lampiony, by blasku ich światła rozbudzać w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Msza Św. roratnia będzie poprzedzona krótkim słuchowiskiem.

4. Centralnym wydarzenie adwentu będą rekolekcje adwentowe, które w naszej parafii odbędą się od 17 do 20 grudnia.

5. Niech w Adwencie nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy także o wsparciu potrzebujących.

6. W piątek 8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 7.00 i 9.00, 11.00 i 18.00.  Od godz. 12.00 do 13.00 – „Godzina Łaski” – modlitwę poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Dziś po Mszach Św. odbywa się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożona na ten cel.

W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, natomiast po Msza św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc najbardziej potrzebującym z naszej parafii, na naszą parafialną CARITAS.

8. Porządek roznoszenie opłatków w tym tygodniu będzie następujący:

Poniedziałek 4 XII-

ul. Wojska Polskiego, Cegielniana, Piwna i Wojska Polskiego blok 161 A.

Wtorek 5 XII-

ul. Poznańska i Wojska Polskiego bloki 161 B, C, D.

Środa 6 XII-

ul. Nowoprojektowana, Kwadratowa, Rzemieślnicza.

Czwartek 7 XII-

ul. Krzywa, Piaskowa, Ogrodnika, Poprzeczna.

Piątek 8 XII-

ul. Janowo.

Sobota 9 XII-

Kupiski.

Poniedziałek 11 XII-

ul. Polna, Staszica, Prosta, Strojna, Sympatyczna, Krokusowa.

Wtorek 12 XII-

ul. Żabia, Fabryczna, Spokojna.

Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Organisty.

9. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego całego tygodnia.