Nowe Kupiski
Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej


Gdzie miłość wzajemna i dobroć,
tam znajdziesz Boga żywego.

Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Nowych Kupiskach

Słowo Ewangelii

Czytaj całość

Przygotowanie do małżeństwa

KOMUNIKAT

DOTYCZĄCY NOWEGO PROGRAMU PRZYGOTOWANIA

DO MAŁŻEŃSTWA I ŻYCIA W RODZINIE W DIECEZJI ŁOMŻYŃSKIEJ

(do odczytania w ogłoszeniach w niedzielę 22 i 29 października 2017 r.)

 

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej, zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka (zob. Amoris laetitia) oraz wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski, w celu ujednolicenia przygotowania do małżeństwa w całym kraju, wprowadza w naszej diecezji nowy program bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa. Obejmuje on kilka spotkań prowadzonych metodą warsztatową, dzień skupienia oraz spotkania w poradni życia rodzinnego. W większym stopniu angażuje małżonków i doradców, którzy dzielić się będą z narzeczonymi nie tylko wiedzą, ale także doświadczeniem i świadectwem życia.

W myśl nowego programu, narzeczeni powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej w terminie nie krótszym niż 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu i odbyć w tym czasie tzw. spotkania dla narzeczonych, które można zrealizować na trzy sposoby:

 1. w każdym dekanacie,
 2. w Łomży w ramach Studium Życia Rodzinnego,
 3. albo w domach rekolekcyjnych diecezji.

W sposób szczególny polecamy narzeczonym Studium Życia Rodzinnego w Łomży. Zajęcia rozpoczynają się 4 listopada br. i do tego czasu organizatorzy czekają na zgłoszenia.

Nowy program wchodzi w życie 1 stycznia 2018 r. i będzie obowiązywał wszystkich, którzy po Nowym Roku zawierać będą sakramentalny związek małżeński. W związku z tym prosimy narzeczonych o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej, bądź zapoznanie się ze szczegółami programu na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl

Jednocześnie przypominamy, ze tzw. Kurs przedmałżeński, który odbywa się w ramach katechezy w ostatniej klasie szkoły średniej nadal obowiązuje, a jego ukończenie jest koniecznym warunkiem rozpoczęcia bezpośredniego etapu przygotowania do małżeństwa.

 

Łomża, dnia 20 października 2017 r.

N. 1476/2017

 

Ks. Jacek Kotowski                                                                                                                           + Tadeusz Bronakowski

Diecezjalny                                                                                                                                         Wikariusz Generalny

Duszpasterz Rodzin

 
Porządek Nabożeństw w Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 1 i 2 listopada 2016 roku

Porządek Nabożeństw:

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada 2017 roku (środa)

9.00 - Msza

Święta

11.00 - Msza Święta połączona z Różańcem Żałobnym za Zmarłych i Procesja na Cmentarz Parafialny w Kupiskach

o godz. 15.00 Mszy św. nie będzie


2 listopada 2017 roku

(czwartek)

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

9.00 Msza Święta połączona z Różańcem Żałobnym i Procesją na Cmentarz Parafialny w Kupiskach

16.30 - Wypominki Nowenny Żałobnej

17.00 - Msza Święta (początek Nowenny Żałobnej)

Po Mszy Świętej Różaniec Żałobny

 
Ogłoszenia Duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła Rok A 22.10.2017 roku

 1. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby misji katolickich. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Również w dniu dzisiejszym odbywa się liczenie w kościołach ile osób jest obecnych na Mszach św.
 2. Również w dniu dzisiejszym przed kościołem będzie odbywać się zbiórka do puszek na fundusz „Papieskiego dzieła nowego tysiąclecia”, jest to fundusz stypendialny dla ubogiej a uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 3. W następną niedzielę będą zbierane przez „Caritas”, ofiary do puszek celem pomocy dla poszkodowanych w wielkim trzęsieniu ziemi które nawiedziło Meksyk we wrześniu.
 4. 1 listopada w środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w tym dniu o godz. 9.00 i 11.00 połączona z Różańcem Żałobnym i procesją na cmentarz parafialny. O godz. 15.00 Mszy św. nie będzie. Proszę o zgłaszanie pomników do poświęcenia. Poświęcenie pomników bezpośrednio po procesji we Wszystkich Świętych.
 5. We czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. o godz. 9.00, połączona z Różańcem Żałobnym i procesją na cmentarz parafialny i o godz. 17.00 Msza św. rozpoczynająca Nowennę Żałobną za zmarłych połączona z Różańcem Żałobnym.
 6. Gdyby ktoś chciał zamówić Nowennę Żałobną to podobnie jak w latach ubiegłych na bocznych ołtarzach wyłożone są specjalne karteczki i koperty. Proszę wpisać swoich bliskich zmarłych i w kopercie z dobrowolną ofiarą proszę złożyć w koszyczku na bocznym ołtarzu. Nowennę Żałobną rozpoczynamy w Dzień Zaduszny około godz. 16.30 przez czytanie wypominek Nowenny Żałobnej. W niedzielę nowenna żałobna o godz. 10.30. Nowenna składa się z 9 Mszy św. różańca żałobnego i czytanych przed Mszą św. wypominek Nowenny Żałobnej.
 7. Wypominki całoroczne można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki to całoroczna modlitwa za zmarłych odmawiana w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00
 8. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwę w intencji Ojca Św.. Odpust można ofiarować tylko za zmarłych.
 9. W sobotę 28 października przypada wspomnienie św. Judy Tadeusza, szczególną modlitwą otoczmy wszystkich Tadeuszów, szczególnie pamiętajmy w swoich modlitwach o Ks. Bp Tadeuszu Bronakowskim.